Absolvujte eurovíkend kdykoliv během roku

Většina pracujících si může dovolit vydat se na dovolenou jen v období letních prázdnin. Naše touha objevovat nová místa se však dostavuje mnohem častěji a proto jsou čím dál oblíbenější takzvané eurovíkendy, zejména pokud se v kalendáři objeví některý ze státních svátků spadajících na pátek či pondělí. Největší výhodou eurovíkendů je jejich časová i finanční nenáročnost a přesto nejste během těchto dnů ochuzení o jedinečné zážitků. Mezi nejžádanější lokality patří evropské metropole nabízející široké spektrum možností, jak volné dny strávit. Na své si přijdou jak milovníci dobré gastronomie, tak také obdivovatelé památek. V rámci šetření času je vhodnější cestovat na eurovíkendy letecky, přesto jsou města, která jsou stále dostupná i pro ty, kteří dávají přednost silniční dopravě. Připravte se na to, že v určitých obdobích roku bude o eurovíkendy zvýšený zájem. Tradičně se jedná o období kolem Vánoc či Velikonoc. Naopak chcete-li si užít klidný víkend, vyražte na eurovíkend například v únoru. Stačí si jen vybrat www.firmanazazitky.cz/eurovikend-v-unoru/.

Objevujte krásy Itálie nejen v létě

Jednou ze zemí, která je rájem turistů po celý rok je bezesporu Itálie. Eurovíkend Itálie je žádaný během celého roku. V letním období jsou italské pláže v obležení turistů, v zimě si návštěvníci naopak dosyta užívají atmosféru romantických italských uliček. Vybrat v Itálii jen jedno město vhodné pro strávení prodlouženého víkendu může být problém. Díky blízkosti však není problém vydat se do Itálie i vícekrát. Pokud se sem chystáte poprvé, pak zřejmě vaši pozornost nejvíce upoutá samotný Řím, který je hlavním centrem kulturního bohatství této země. Vaší pozornosti by zde neměl uniknout Andělský hrad nebo proslulá Fontána di Trevi. Do programu byste měli zapojit také návštěvu Vatikánu s prohlídkou baziliky svatého Petra.

Vánoční trhy v Německu

Stejně tak je pro turisty z Česka výhodnou lokalitou Německo. Zejména pro ty, kteří bydlí na severu či západě republiky je eurovíkend v Německu ideální volbou. Zejména před Vánoci jsou oblíbeným cílem turistů Drážďany. Navštívit zde můžete některé z mnoha muzeí nebo tradiční vánoční trh, který má mnohasetletou tradici. Pozor si však dejte na to, že právě v předvánočním čase bývají hotely Německo beznadějně obsazené.