Kam v zimě za teplem? Kam za mořem?

Zimní měsíce mnoha lidem nesvědčí, můžete si samozřejmě užívat lyžování na horách, někdo má chladno rád, ale pokud to máte opačně, můžete vyrazit za teplem.

V evropě už si příliš tepla neužijete, říká se často Kanárské ostrovy, kde ale v zimních měsících taktéž není příliš teplo, moře chladnější, často hodně chladně od vody fouká. Osobně doporučím jiné destinace.

Tak třeba Kapverdské ostrovy – to jsou takové další „Kanáry“, z Portugalska přibližně 4 hodiny letu, Kapverdy jsou hodinu letadlem od Senegalu. JDe o bývalou kolonii Portugalska. Velmi bezpečná země, zažijete takovou evropskou afriku. Má oblíbená destinace, krásné výlety po dalších ostrovech, některé ostrovy jsou zelené, jiné pouštní. Výborné jídlo!

A teploty? Listopad je zde 3 nejteplejší měsíc, teploty přes den v průměru 28 stupňů, v noci 23 stupňů, žádné extrémní horko, teplá voda, neustálí větřík, což je při těchto teplotách příjemné. Následující měsíce jsou chladnější, stále ale budete v tričku a šortkách, dá se koupat v oceánu, jen večer už vytáhnete mikinku.

Pláž kousek od centra v městečku Mindelo

Pláž kousek od centra v městečku Mindelo

Další možností je Dubaj – díky přímým letům z Prahy je Dubaj více než dostupným místem. Prosinec je zde ještě vhodný ke koupání. Leden – březen jsou již chladnější, stále ale teplé měsíce. Ideální destinace právě na zimu.

Destinace kde můžete zkoušet gastronomii z celého světa, užívat si procházek, atrakcí a možností.

Neměl bych opomenout ani Maroko, to je již chladnější destinací, mnoho míst má teplotu i pod 20 stupňů přes den, stále se ale bavíme o teplém počasí, které je vhodné k výletům. Pokud nechcete být v moři, ale chcete poznávat, procházet se a dělat si výlety bez zimní bundy, Maroko je zajímavá volba. Levné lety z Prahy do Marakéše, možnost výletů např. Marakéš – Casablanca, skvělá gastronomie a velmi slušná bezpečnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup