Moje karlštejnská svatba

Nadešel konečně ten den, kdy jsem se rozhodl požádat svou milou o ruku. Naštěstí souhlasila. Proto jsem začal řešit otázku, kde uspořádat naši svatbu. S manželkou jsme oba dva Pražáci, a proto jsme se snažili najít místo, které oba dva známe, a je v okolí Prahy. Po dlouhém hledání jsme se rozhodli pro hrad Karlštejn.

Místo pro svatbu

Uspořádat naši svatbu bylo velmi náročné. Museli jsme najít ubytování pro všechny zúčastněné a zároveň místo pro svatební hostinu. Chtěli jsme, aby byl náš pobyt romantický, jak se na svatbu sluší a patří. Také nás zajímala kvalita kuchyně, neboť obě naše rodiny si potrpí na dobré jídlo.

  Nakonec jsme se rozhodli pro hotel Mlýn Karlštejn, který všechny tyto požadavky splňuje. Svatební hostinu jsme se rozhodli uspořádat ve svatební salónku, který hotel nabízí. Jídlo jsme si objednali z místní restaurace.

image3

Svatební peripetie

Přípravu na svatbu vrcholily. Cestou na svatbu jsme zapomněli vzít snubní prsteny, ale naštěstí je Karlštejn v okolí Prahy, tudíž cesta zpět nebyla časově tolik náročná. Stihli jsme dojet na místo svatby včas. Samotný obřad se odehrál v místním kostele, hostina již ve zmíněném svatebním salónku. Celý obřad proběhl naprosto hladce a za půl hodiny jsme byli oficiálně oddáni.

Po obřadu jsme jeli kostela přes okolí Karlštejna na místo svatební hostiny do hotelu Mlýn. Kuchaři z místní restaurace pro nás připravili fantastické menu, které jen podtrhlo onen nezapomenutelný zážitek. Cesta do hotelu probíhala celkem hladce, nebýt toho, že auto strýce Josefa jelo špatným směrem a malinko zabloudilo v Českém krasu.

image4

Jak to dopadlo?

Protože bylo léto, rozhodli jsme se k večeru přesunout z konferenčního salonku na terasu hotelové restaurace. Z okna jsme měli krásný výhled na okolí Karlštejna, které mě naprosto učarovalo. Druhý den jsme se vydali domů do Prahy, ale krásné vzpomínky nám zůstanou napořád.