2 oblíbená jezera v Itálii

jezero Garda

Itálie to nejsou jen 4 různá moře (Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské), hory (Alpy a Apeniny) nebo sopky a ostrovy, ale také krásná jezera. Celkově Itálie nabízí neuvěřitelné věci co se přírody týče. Kromě výše zmíněného jsou zde nádherné řeky, lesy a jezera.

Jezero Como tedy Lago di Como

Jezero Como bych zařadil mezi nejkrásnější jezera Itálie. Jezero je obklopené Alpami a vesničkami. Nabízí se krásný pohled na přírodu. Jezero Como je ideální třeba na prodloužený víkend. Nebo jej můžete navštívit například při cestě z Milána – popsal jsem jak se dostat z Milána k moři, kde jsem popsal nejen blízké mořské pláže, ale právě i cestu k jezeru Como.

Jezero má v létě parádní teplotu na koupání. Můžete se koupat na některé z pláží a užívat si pohled na obrovské hory kolem.

Města u jezera Como

Pokud by jste chtěli jezero navštívit, nabízí se několik městeček a vesniček. Doporučím městečko Varenna nebo Bellagio. Obě zmíněná městečka nabízí dobré zázemí pro turisty, promenádu, dobré restaurace a vše co k dovolené patří. Ale v okolí je více městeček a vesniček s pěknými plážemi.

Jezero Lago di Garda

Největší italské jezero s plochou 370m2 je na hranici Benátska, Lombardie a Trentina. Krásné jezero, parádní městečka, vynikající gastronomie a pěkná okolní příroda láká každý rok hodně lidí.

Jezero je vhodné i pro milovníky vodních sportů, turistiky a cyklistiku. Tedy pro aktivní dovolenou. V okolí jsou krásné hory a obrovské skalní masivy, vinice, vodopády, hrady a malebná městečka.

Z městečka Malcesine se můžete vydat lanovkou na horu Monte Baldo (2218m). Mimochodem městečko Malcesine je pro mě osobně asi nejhezčí. Barevné domečky, přístav, výhled na obrovské hory. Jižní část jezera je rovinatá. Zde je to na relaxační dovolenou jako stvořené. Pláže a vše pro turisty je perfektně připraveno.

Lago di Garda
Lago di Garda

Spojte jezero Lago di Garda s parkem Gardaland

U jižní části jezera Lago je zábavní park Gardaland. Jde o největší zábavní park v itálii. Více než 70 atrakcí, obří horská dráha a spousta zábavy pro celou rodinu. Zaplatíte vstupné a všechny atrakce máte v ceně. Stojí za to navštívit i obří akvária.