3 zajimavosti Španělska

Španělsko

Španělsko je rozhodně státem nacházejícím se na seznamu nejnavštěvovanějších evropských míst právem. Krásná příroda, moře i zajímavé destinace jsou hlavním znakem chlouby španělského státu. Je pravdou, že sem nezavítá tolik českých turistů, jako například do Chorvatska, ale na druhou stranu tuto destinaci navštěvují jiné země.

Právě díky turistům z celého světa je Španělsko na seznamu navštěvovaných států poměrně dosti vysoko. Pokud vás článek zaujme na tolik, že se budete chtít s rodinou do této nádherné země podívat, možná byste se o ní měli dozvědět mnohem více informací.

Španělsko nabízí krásné pláže, moře i mnoho dalšího

Pokud se o Španělsko zajímáte i přes to, že ho navštěvujete téměř každým rokem a myslíte si, že vás nic nemůže překvapit, mýlíte se. Španělsko nabízí spoustu skvělých věcí a informací, o kterých jste doposud neměli ani nejmenší představu. Začneme od nejznámějších tradic, které zde kolují převážně díky neuvěřitelně vysokým denním teplotám. Ty totiž zapříčiňují pozdní oběd, který se v této zemi podává až po 14 hodině. Podobně je to i s večeří, jejichž podávání se kvůli pozdním obědům posouvá na 21 až 22 hodinu. Záležet ovšem bude na vás, jak si uděláte vlastní režim. Budete-li mít ale plnou penzi, musíte se s největší pravděpodobností přizpůsobit.

Angličtina rozhodně nepatří mezi nejrychlejší jazyky. Španělština už ano!

Učíte se anglicky a při komunikaci s rodilým mluvčím vůbec nestíháte pobírat vše, co hovoří? Byli jste až do teď přesvědčeni, že je angličtina nejrychlejším jazykem na světě? Opět se jedná o omyl. Bylo to z důvodu, že v tomto jazyce příliš nevynikáte. Nejrychlejší jazyk světa je právě španělština. V případě, že se ho vůbec neučíte, nemáte žádnou šanci zachytávat alespoň malé procento vět.

Kuřecí maso v podobě nejoblíbenějšího jídla

Jestliže si libujete nad kuřecím masem, pak si určitě zamilujete typické španělské jídlo, kterým je Paella. Jde o vynikající pokrm, a kromě již jednou zmiňovaného kuřecího masa se rovněž podává i s králičím. Přílohou pokrmů je rýže.