Benátky aneb město na vodě

Benátky v Itálii

Benátky aneb město na vodě je považováno za velmi navštěvované místo v Itálii.

Benátky jsou brány za hlavní město severoitalské části jménem Benátsko. Toto město je výjimečné hned z několika důvodů, o kterých vám více informací popíšeme v tomto článku. Za mě vám můžu říct, že se máte na co se těšit a v případě, že jste Itálii a konkrétně Benátky nikdy nenavštívili, je nejvyšší čas to změnit. Benátky vás doslova vtáhnout do zábavy plné nádherných zážitků, které jste doposud mohli vidět pouze v romantických filmech. Severoitalské město je totiž často vídáno v televizních obrazovkách. Pojďme si teď o Benátkách říct více informací, ať víte, do čeho jdete.

Benátky jsou výjimečným městem

Benátky patří mezi města, která jsou u turistů velmi oblíbená a potvrzují to i každoroční statistiky. Město je jednoduše řečeno považováno za jedno z nejnavštěvovanějších vůbec. Kromě toho je velmi známé, a to i mezi lidmi, kteří nikdy v Itálii nebyli. Jak již bylo zmiňováno v prvním odstavci, je to především kvůli originalitě a filmům. Zajímá vás, čím je město originální? Je to z toho důvodu, že je defakto celé postavené na vodě. Když se v noci budete chtít projít, počítejte s největší pravděpodobností i s tím, že budete muset chvílemi plout lodí. Samozřejmě vám ale krásnou romantickou procházku Benátky umožní. O projížďku lodí se vám postarají tzv. gondoly. Typické Benátské lodičky sloužící všem obyvatelům.

Doprava je dnes někde úplně jinde

Nemusíte se bát, že byste sem pluli několik dní. Benátky se postupem času zmodernizovaly a dnes máte možnost se sem dostat různými dopravními prostředky. Ať už pomocí silnic nebo železnice. Doprava však není sama o sobě ničím zajímavá, a tak vám nezbývá nic jiného než se těšit na samotné město. Společně s partnerem či partnerkou se můžete podívat do nejrůznějších úzkých uliček, které jsou tady k vidění téměř všude. Mimo jiné na vás čeká velmi příjemné prostředí.