Bulharsko aneb moře, aquaparky, tobogány a památky

bulharsko

Bulharsko je místem, které mohou čeští obyvatelé navštěvovat již řadu let, a to bez větších problémů. Ve 21. století jej navštíví několik desítek tisíc Českých turistů, což z Bulharska dělá oblíbeným státem pro dovolené. Mezi nejoblíbenější patří například Zlaté písky. Bulharsko ovšem nenavštěvuji pouze Češi, ale na své si zde přijdou i lidé z jiných Evropských států. Stát nabízí širokou nabídku jak v oblasti pláži, tak i v památkách. Jeden den tedy můžete proležet u moře a druhý se vydat na dobrodružný výlet plný zábavy a památek.

Zajímavostí o Bulharsku

Hlavní město Bulharska je Sofie a celkovou plochu o rozloze 110 994 km2 zdobí nejvyšší bod jménem Musala s výškou 2 925 m n. m. Pokud vás bude zajímat rodný jazyk, pak se musíte smířit s tím, že se zde dočkáte nejčastěji bulharštiny.

Nejideálnější období pro letní dovolenou

Nejvíce vás bude zajímat odpověď na otázku, jaké období je nejlepší pro návštěvu Bulharska během letní dovoleny. Pokud máte děti, pak vám s největší pravděpodobností nezbývá nic jiného, než sem vyrazit buď to v červenci nebo srpnu. Máte-li však svobodné rozhodnutí, bude pro vás Bulharsko vhodné od května až do září. Po celou dobu jsou zde relativně příjemně teploty určené jak na koupání, tak chození po památkách. Děti se mohou vyblbnout na různých atrakcích, počínaje od radovánek, přes sporty a konče u tobogánu.

Večer trochu odpočinku

Ať už vyberete oblíbenou destinaci nebo tu méně známější, všude to chodí velmi podobně. Během dne se válíte u moře nebo jezdíte po památkách a po náročném dni plném zábavy si jdete sednout do restaurace či baru na pár drinků. Váš relax a celkový den tak končí v příjemné atmosféře v bulharském provedení. Další den se můžete poptat na vypůjčení automobilu nebo skútru a projet si tak Bulharsko i z jiné části. Nezapomeňte se večer opět zastavit na skleničku dobrého pití.