Doprava do Řecka aneb jaké jsou možnosti

Řecko

Řecko je podobně jako Chorvatsko oblíbenou destinací pro letní sezónu, kterou navštěvují mimo jiné i čeští obyvatelé. I přes to, že je Chorvatsko stále nejnavštěvovanějším místem, alespoň co se týče českých turistů, není Řecko příliš pozadu.

Dnes si popíšeme, pomocí jaké dopravy se dá do Řecka odcestovat. Dále vám popíšeme konkrétní výhody a nevýhody daných dopravních prostředků, a to včetně ceny. Pokud už vás teď láká tato destinace, pak vás jistě o to více přitáhne. Když se dozvíte, že doprava do Řecka není příliš drahá.

Začínáme s dopravou

Prvním nejideálnějším a nejrychlejším dopravním prostředkem je bezesporu letadlo. Během letní sezóny máte možnost dostat se téměř do všech měst, která se v Řecku nacházejí. Záležet vždy bude, odkud a kam letíte. Z České republiky je možnost dostat se bez přestupu do vybraných měst. Ceny za letenky se pohybují v různých částkách. Můžeme říct, že pokud budete mít štěstí, lze letenky pořídit od částky 3.600,- Kč. Jak již ale bylo řečeno, vše závisí na tom, odkud jste a jaké město v Řecku si vyberete. Rovněž i doba letu se může lišit, počítejte však s časem v průměru něco kolem 2 hodin.

Autobusová doprava aneb hodiny a hodiny

Po celý rok je možnost se do Řeckých měst dopravit se s pomocí autobusových linek. Jestliže jste čtyřčlenná rodina a vyrážíte do Řecka přes cestovní společnost, pak budete jistě chtít ušetřit nemalé finanční prostředky. Toho docílíte právě díky autobusům. Nevýhodou ovšem je poměrně dlouhá cesta, která může trvat bez problémů i 30 hodin. Tady bude záležet na tom, jak budou vypadat silnice a opět odkud z České republiky vyrážíte. Po cestě máte možnost zahlédnout státy, jako jsou například Maďarsko či Srbsko.

Nejrizikovější doprava je autem.

Pro odvážné cestující je možnost využít vlastní automobil. To ale doporučujeme pouze těm jedincům, kteří daná místa moc dobře znají. Kromě toho byste do Řecka neměli v žádném případě cestovat sami. Vždy si s sebou vezměte alespoň pár dobrých přátel.

Výhodou automobilu je poznávání všelijakých míst, na která po cestě narazíte. Od Maďarská, přes Makedonii až po Srbsko. Kdykoliv si budete moct zastavit nebo se poohlédnout po něčem zajímavém. Cesta bude trvat přibližně stejně dlouho jako autobusem, jestliže se budete vícekrát zastavovat, počítejte s pár hodinovým zpožděním.