Egypt v kostce – základní informace

Egypt v kostce

Egypt je velmi populární destinací podobně jako třeba Tunisko nebo Turecko. Láká na skvělé ceny, pěkné resorty, pláže, all inclusive a historické památky. V Egyptě můžete zažít fantastickou dovolenou a při dodržení pár rad můžete mít dovolenou naprosto v klidu.

Egypt a bezpečnost

Pokud vyrazíte do letovisek jako je Hurghada, Sharm El Sheikh nebo Marsa Alam, neměli by jste se obávat. Bezpečnost v těchto Egyptských letoviscích je na velmi slušné úrovni.

Naopak se nedoporučuje cestovat po vlastní ose, vyrážet do vnitrozemí nebo k hranicím. Doporučuje se využívat organizované výlety s průvodcem. Stejně tak by jste neměli podnikat cesty ve večerních hodinách do osamocených míst.

Egypt a počasí

Ideálním obdobím ve kterém se doporučuje vyrazit do Egypta je období jara a podzimu. Ideální měsíce jsou duben, květen a následně od září do prosince.

V zimním období zde máte stále teploty nad 20 stupňů přes den a je to dobré období na památky a výlety. Na koupání v moři to ale již být nemusí (nebo né pro každého. Naopak v letních měsících jsou zde velká horka.

Egypt a víza

Víza můžete řešit až na letišti po příletu. Stačí pořídit samolepku do pasu u stánku. Důležité je především zkontrolovat, zda máte platnost pasu více než 6 měsíců od data odletu z Egyptu.

Vízové povinnosti se rozhodně neobávejte. Cena víza je 25 dolarů – zaplatit je možné i kartou a eury. A když jsem u peněz, doporučím do Egypta mít alespoň dolary nebo eura a nespoléhat jen a pouze na kartu.

Pár dalších rad do Egypta

Doplňujte dostatek tekutin. Vyhněte se kohoutkové vodě. Pokud by jste měli střevní potíže (jiné bakterie apod.), vyhledejté lékárnu, případně se poraďte v hotelu. Doporučuje se například v místní lékárně koupit Ercefuryl. Každopádně místní lékárníci i lidé v hotelu vám poradí. Nedoporučuji to řešit léky z domova, které jsou stavěné často na jiné bakterie.

V Egyptě je dobré dávat takzvaný bakšiš – malou finanční odměnu. Pokud dostanete dobrou službu, nebo jídlo v restauraci, odměňte místní.

Komplexnější informace a rady najdete na webu Egypt informace, kde jsou popsané i některé výlety, destinace, detailně počasí, víza, bezpečnost, možnosti dopravy a většina věcí, které chcete vědět na cestu do Egypta.