Egyptské pyramidy nejsou pouhou stavbou

pyramidy

Egypt láká své turisty především na celosvětově známé pyramidy, které by chtěl na vlastní oči vidět snad každý obyvatel země. I přes to, že Egypt má v nabídce mnohem více, než jsou pyramidy. Podíváme se v dnešním článku na zajímavosti, týkající se těchto „trojúhelníčků“. Čím jsou pyramidy zajímavé a co o nich rozhodně ještě nevíte? Budete překvapeni, co všechno se ukrývá v těchto celosvětově známých stavbách.

Pyramidy a jejich odkryté tajemství

Chtěli byste se seznámit s vůbec nejstarší pyramidou, jejichž historie sahá až do 27. století před naším letopočtem? Pak byste si měli zakoupit poznávací zájezd do Egypta a poznat tak pyramidu nesoucí název Džoserova. Ta je podle všeho považována za nejstarší stavební pyramidu nacházející se na území Egypta. Mnoho lidí zajímá, kolik zaměstnanců neboli otroků se podílelo na stavbě pyramidy. Ačkoliv se toto číslo přesně nevi, odhadovaný počet nemá daleko ke stotisícům pracujícím dělníkům.

Pokus o zničení pyramid a další fakta

Jakmile nastalo 12. století našeho letopočtu, pyramidy se snažil někdo kompletně zničit. Údajně se mělo jednat o tureckého guvernéra, kterému se to ale naštěstí nepovedlo. Pokud by tomu tak bylo, turisté by z větší části s největší pravděpodobností Egypt přestali navštěvovat. Velké pyramidy v sobě ukrývají přes 2 miliony kamenných bloků. Dokážete si představit tak obrovský počet, při stavbě? Jestliže ano, přidáme další fakta, která vás už jistě zaskočí. Jednotlivé kamenné bloky vážily v přepočtu od 2 do 50 tun. 

Faktů není nikdy dost

Váha Cheopsovy pyramidy není přesně známá a podle odhadců ani nikdy nejspíš nebude. Co tedy mohou vědci v této oblasti zkoušet je, pouze tipování od boku. Avšak přibližná čísla tady jsou. Podle zajišťovatelů se odhaduje, že by tato pyramida mohla vážit neuvěřitelných 6 milionů tun. Těžké kamenné bloky dokážou ze stavby udělat nejtěžší monstrům, alespoň co se týče staveb tohoto typu. Jak to vidíte vy? Podaří se někdy zjistit přesnou váhu všech pyramid v Egyptě?