Eiffelova věž nemá od turistů klid

Francie

Eiffelova věž nemá od turistů klid, i přes to však nepatří mezi nejnavštěvovanější místa v Paříži.

Eiffelova věž je stavbou nacházející se v Paříži. Známá je díky svému tvaru a filmům, které ji proslavily. Zároveň byla označena za velmi romantické místo a během valentýnských dnů se sem shromažďuje několik tisíc párů, aby v blízkosti této přenádherné stavby povečeřeli. Dalo by se říct, že Paříž je celkově místem, kde se rádi podívají převážně milující páry. Výlet tak snadno mohou spojit s poznávacím zájezdem. Pojďme se ale zpět podívat k Eiffelové věži, o kterou v tomto článku jde.

Něco málo z kategorie informací

Eiffelova věž byla postavena v 19. století a tehdy na výšku měřila neuvěřitelných 300 metrů. Dnes je díky mírnému prodloužení, o které se postarala především anténa na hranici 325 metrů. Stavba je z oceli, takže se dá téměř s jistotou říci, že jde o velmi propracovanou a pevnou věž.

Zajímavosti ze světa Eiffelovy věže

Turisté navštěvující Eiffelovu věž každým rokem, si mohli všimnout neustále se měnících barev. Možná tomu teď nebudete věřit, ale za svou dobu existence změnila stavba několikrát svou podobu, alespoň co se týče oblasti barev. Od červené až po žlutou. V případě, že jste v Paříži o pár let později, možná si ji budete pamatovat pod jiným odstínem. Nic si z toho nedělejte, je dost pravděpodobné, že aktuální barvu vidíte naposledy a během příští návštěvy ji vymění opět jiná.

Eiffelova věž v Guinessové knize rekordů.

Věděli jste, že Eiffelova věž se podílela na rekordu v oblasti marketingu? Jde o reklamu společnosti Citroen, která byla v provozu 9 let, a to ve 20. století. Jednalo se o největší billboard, který byl k vidění. Reklama se tímto způsobem dostala až do Guinessové knihy rekordů. Dokážete si představit, jak reklama na Eiffelové věži mohla vypadat?

První místo v návštěvnosti bohužel nezískala

Mysleli jste si, že je Eiffelova věž nejnavštěvovanější památkou Paříže? Pak vás nejspíš zklameme. Tuto stavbu sice za své existence navštívilo nespočetné množství lidí, ale bohužel nemohla být prohlášená za nejnavštěvovanější místo, které se v Paříži vyskytuje.