Národní park Durmitor leží v Černé Hoře

Durmitor

Durmitor je národní park nacházející se v Černé Hoře. UNESCO jej od roku 1980 zapsalo do svého seznamu světových přírodních dědictví. Národní park v sobě ukrývá horu, jehož bod je považován zároveň za nejvyšší, který se na tomto místě nachází. Název hory může několika lidem připadat poněkud veselý. Pokud vás zajímá, nebudeme vás dlouho napínat.

Nejvyšší hora v národním parku nese název Bobotov Kuk. Velikostně sahá až do 2523 m n. m. Národní park Durmitor je známý díky údajně nacházejícím se ledovcům, o kterých koluje neustála zmínka díky různým stopám. Důkaz pro tyto tvrzení jsou údolí ve tvaru písmene U.

Zajímavý národní park Durmitor můžete navštívit i vy

Po příjezdu na místo si s největší pravděpodobností budete připadat jako v hororovém filmu. Na hranicích národního parku Durmitor totiž leží Černé jezero, které připomíná „smutného člověka“. Kromě toho dokazuje jeho smutný vliv na okolí i samotný název jezera, který si vysloužil díky jehličnatým stromům. Ty jsou vysazeny v těsné blízkosti, což způsobuje změnu barevných odstínů. Délka jezera je něco málo přes 1 km, přičemž z něho dělá největší jezero nacházející se v národním parku.

Suvenýry nesmí chybět

Park má pro turisty připravený obchod se suvenýry neboli také infocentrum. Pokud si tedy nebudete vědět s něčím rady, nemusíte se bát, že byste se ztratili. Stačí se důkladně vyptat na všechny potřebné otázky před procházkou národního parku a vše ostatní už zvládnete sami.

Rovnou si nezapomeňte koupit památku v podobě malého suvenýru, abyste na Černou Horu rádi vzpomínali i v České republice. Budete-li mít během výletu hlad, nemusíte chodit příliš daleko. Poblíž obchůdku se suvenýry je i báječná restaurace, kde se podávají tradiční pokrmy Černohorské kuchyně.

Národní park je pro každého

Nezáleží na tom, jestli se považujete za zvědavé turisty, kteří se zajímají o národní parky nebo jste vášnivými horolezci. Národní park Durmitor je určený opravdu pro každého návštěvníka, který zde zavítá.