Oblíbené destinace v Chorvatsku

destinace v chorvatsku

Oblíbené destinace v Chorvatsku lákají ročně tisíce turistů

Chorvatsko patří mezi nejnavštěvovanější státy z pohledu českých turistů. Ročně sem zavítá několik tisíc rodin z České publiky, kteří zde vyhledávají především válení u moře. Po celoroční práci, kdy musíte brzo ráno vstávat si každý jistě zaslouží dovolenou. Chorvatsko je vyhledávaným státem především kvůli blízkosti a cenám. Je pravdou, že některé položky jsou tady mírně přestřeleny, to ovšem českým turistům nevadí. Dovolená je, jak se říká jednou ročně a proč si ji tedy neužít naplno?

Oblíbené Chorvatské destinace

Chorvatsko stejně jako jiný stát nabízí širokou škálu ubytování v několika oblíbených destinacích. Mezi ty nejvíce navštěvované patří Makarská, Zadar nebo dokonce i Rovinj. Pojďme se na tyto místa podívat blíže, abyste věděli, do čeho jdete.

Makarská 

Makarská je chorvatské město, které nabízí turistům možnost každoročního příjezdu či příletu. Město je totiž vybaveno letištěm, které ročně navštíví turisté z celého světa. Výhodou je velmi nízký počet obyvatel pohybující se v rozmezí od 14 do 20 tisíc, dle statistik. Z dalších zajímavostí je, že leží přibližně 450 km od Záhřebu, který máte možnost navštívit, vydáte-li se jižně od Makarské. Pro České turisty to není pouze obyčejné místo, ale především ráj, a to díky skvělému počasí během letní sezóny. Možností ubytování je tady nespočetně mnoho, takže se nemusíte bát, že nebude z čeho vybírat.

Zadar patří do pěti největších měst

Přesně tak, Zadar patří v Chorvatsku mezi pět největších měst, která máte možnost navštívit. I přes to, že se v tabulce objevuje na posledním pátém místě, má svým turistům co nabídnout. Nekonečné možnosti životního stylu a krásných pláží přitáhne pozornost nejednoho českého turistu.

Rovinj je místem pro České turisty

Jde o nádherný poloostrov, který je ročně navštěvován turisty z celého světa. Mezi nimi pochopitelně nechybí ani Česká republika, která od místa neleží příliš daleko. Pokud se pro Rovinj rozhodnete, pak můžete počítat hodiny do příjezdu a následného koupání.

Česká republika je vzdálená pouhých 9 hodin od tohoto poloostrova, takže cesta vám jistě velmi rychle uteče. Opalovat se tak můžete v den svého odjezdu, stačí si v autobuse nebo autě zdřímnout.