Pár tipů, proč navštívit Francii.

Francie

Pár tipů, proč navštívit Francii. Stát určený nejenom pro zamilované

Francie není místem pouze pro romantiky, kteří si na výročí slíbili večeři v blízkosti Eiffelovy věže. Tuto destinaci můžete pochopitelně navštívit i za svobodného stavu, protože vás určitě zaskočí stejně, jako zamilované páry. Společně se totiž podíváme na několik důvodů, proč byste měli navštívit právě Francii.

Během krátké doby pochopíte, že tento stát nesmí ve vašem cestovatelském deníku rozhodně chybět. Jakmile ji jednou navštívíte, už s největší pravděpodobností nebudete chtít ani odjet. Teď už se ale vydáme na zajímavosti Francie, které lákají turisty z celého světa.

Zajímavosti, které překvapí

Většina lidí navštěvuje cizinu kvůli moři. To v České republice bohužel není, a tak vám nezbývá nic jiného než s rodinou vyrazit na cestu plnou dobrodružství. Druhým největším lákadlem pro návštěvu jiných států bývá bezesporu jídlo. Zahraniční kuchyně mají co nabídnou a podobně je to i ve Francii, která může pyšnit svou kuchyní. Každé město má v nabídce jiné speciality, celkem jich však můžeme napočítat až několik desítek. 

Stát vín aneb zlatá Francie

Milovníci vín si ve Francii určitě přijdou na své. Vzpomeňte si na to, když v České republice navštěvujete místní obchody a hledáte vína s francouzským původem. Široká nabídka těchto nápojů vás vtáhne do těch nejlepších vín, která máte možnost na vlastní kůži ochutnat.

Turistická místa

S partou kamarádů si můžete v poklidném francouzském dni vyrazit na pěší túru na turistická místa. Nebudeme vám teď vypisovat místa, která stojí za vaši návštěvu, protože by to byl běh na dlouho trať. Mimo jiné každý turista vyhledává jinou část státu a náročnost pěší túry. Jakou horu si vyberete bude záviset na vás a vašich kamarádech. Troufáte si na ty náročnější? Pak vám popřejeme šťastnou cestu.  

Paříž městem zážitků

V neposlední řadě je možnost na vlastní oči vidět různé hudební a divadelní festivaly, a to přímo v centru Paříže. Jestliže tedy máte přítelkyni, kterou zrovna neláká romantická večeře pod Eiffelovou věží, nezbývá vám nic jiného než navštívit hudební festival.