Portugalsko je proslavené kuchyní a vínem

Portugalsko

Portugalsko je zemí nacházející se v Evropě. I přes to, že rozlohou je značně větší než například Česká republika, s počtem obyvatel je nám velmi blízko. Portugalsko nepatří mezi příliš navštěvované státy, alespoň z pohledu českých turistů. Více do této země zavítají obyvatelé z blízkých států.

Jediným sousedem Portugalska je Španělsko, které láká o mnoho více zahraničních turistů. Portugalsko v oblasti pláží není pozadu a dokáže vám nabídnout podobné služby. Pojďme se ale podívat na fakta, která by vás mohla do této malé zemi zajímat, nemusíte mít strach, že se nic nenajde. Důvodů, proč navštívit Portugalsko je hned několik, následujte nás. 

Portugalsko svým turistům má co nabídnout

Prvním lákadlem jsou vína a zvlášť ty portugalské nesmíte vynechat. S největší pravděpodobností budete znát tzv. portská vína. Ty patří mezi opravdu ojedinělé kousky a svou chutí mnohdy přebíjí i Francii. Jestliže jste tedy milovníci vín, pak by vaše cesta měla vést do Portugalska. Uznejte sami, že nemusí každá vaše dovolená probíhat stejným způsobem, a to tak, že budete pouze ležet u moře. Projděte si město a zastavte se s partnerem nebo partnerkou na skleničku dobrého portského.

Portugalská kuchyně

Typickým portugalským jídlem je Bacalhau. Výhoda portugalské speciality spočívá v přípravě na několik způsobů a záležet bude pouze na vás, jakému dáte přednost. Máte rádi polévky a jste ochotní jím dát kolikrát přednost? Portugalsko je pro vás druhým domovem díky známé specialitě Caldo Verde. Jde o polévku, ve které je hlavní ingrediencí kapusta.

Po vynikajícím obědě je na řadě dezert, kterému snad neodolá žádná žena. Svým názvem vás nejspíš neohromí, ale věřte nám, že stojí za to jej vyzkoušet. V Portugalsku ho naleznete podnázvem Pastel de nata. Troufáte si vyzkoušet typické Portugalské speciality?

Na závěr bychom vám chtěli sdělit, že v Portugalsku se nachází opravdu mnoho zajímavých jídel, ale nezapomeňte také na krásky portugalské přírody.