Riccione – oblíbené letovisko blízko Rimini

Riccione Itálie

Riccione je oblíbené letovisko v Itálii. Kousek od Rimini a je označované jako zelená perla Jadranu. Jde o staré rybářské městečko, které je ale moderní turistickou destinací. Ať už hledáte rušné místo pro dovolenou, nebo naopak destinaci pro rodinu, Riccione je ideálním místem.

Dlouhá pláž, obchůdky, zábava, restaurace, diskotéky, delfinárium, aquapark, lázně a ideální umístění na zajímavé výlety. To je ve zkratce Riccione.

Kde se nachází Riccione – ideální poloha pro výlety

10 km do Rimini, 25 km do San Marina , 190 km do Benátek, 350 km do Říma, 135 km do Boloňy. Tedy minimálně výlet do Rimini a San Marina je určitě na místě. 

V Itálii rád cestuji vlaky. I díky rychlovlakům s rychlostí i přes 300 km/h nemusíte příliš řešit vzdálenost a můžete podniknout parádní výlety. Přidávám některé možnosti výletů vlakem z Riccione. Jde o klasické vlaky. Rychlovlaky třeba směr Řím, Florencie nebo Benátky bude asi nejlepší vyzkoušet z Bologni, kam se snadno dostanete.

Pro představu – Bologna – Florencie trvá rychlovlakem 35 minut a kousek od nádraží je historické centrum a ty nejnavštěvovanější místa. Z Bologni jste za hodinu a půl v centru Benátek – rychlovlaky jedou přes most přímo do Benátek a vy si tak můžete vychutnat i toto místo. Vše to zvládnete z Riccione v rámci 1 dne.

Cíl Doba jízdy První a poslední vlak Vlaků denně
Bologna 1h 21m 5:49 – 23:41 32
Pesaro 15m 5:55 – 22:15 30
Rimini 7m 5:49 – 23:41 29
Fano 24m 5:55 – 23:41 27
Modena 1h 44m 5:49 – 23:41 25

Tabulku s časy a počtem spojů berte pouze ilustrativně. Je aktuální z roku 2019. Ale samozřejmě počet spojů se může změnit, stejně jako první či poslední spoj. Vybral jsem frekventované spoje, jelikož na dovolené je nesmysl se chystat na 1 spoj a limitovat se časem.

Co navštívit v Riccione a okolí

  • Viale Ceccarini – hlavní třída plná butiků značek jako Gucci, Prada, Armani a mnoho dalších. Rozhodně stojí za to vidět tuto třídu. 
  • Park Oltremare nabízí delfinárium, aquapark a IMAX kino. Show s delfíny stojí za to navštívit!
  • Lázně Riccione Terme
  • Vyražte pěšky po pláži do městečka Cattollica, kde je krásné podmořské akvárium.

V Riccione je více různých tématických parků. Doporučím také výlet nejen do Rimini, tam můžete vyrazit autobusem a jste tam za pár minut, ale též navštívit San Marino.

Riccione ale pro vás budou hlavně pláže, zábava, restaurace, obchůdky a noční život. Rozhodně se zde nudit nebudete. Podle mě je zde možná i více možností, než v oblíbených letoviscích na úplném severu. Můžete zde podniknout nespočet výletů do okolních oblíbených letovisek.

Riccione mapa:

Počasí v Riccione

leden 6.9°C
únor 9.2°C
březen 12.9°C
duben 16.8°C
květen 21.4°C
červen 25.2°C
červenec 27.9°C
srpen 27.3°C
září 24.2°C
říjen 19.1°C
listopad 12.9°C
prosinec 8.5°C

Čísla berte s rezervou, jde o průměrné hodnoty. Každopádně půlka června a půlka září když vyjde počasí a neprší, tak můžete zažít parádní dovolenou. Klidnější, méně lidí na pláži, lepší ceny. Klasicky v létě zde budete mít pár dní přes 30 stupňů, na druhou stranu stále zde nejsou horka jako na jihu Itálie.