Rimini

Pláž v Rimini

Jen málokteré město se může pochlubit tak bohatou historií, jako Rimini. Město, které nejprve proslavili Etruskové, poté Římané, a nakonec jeho slávu potvrdil i slavný režisér Federico Fellini. Obyvatelé na svého rodáka rozhodně nezapomněli a svou úctu mu vyjadřují na každém kroku.

Město (nejen) pro filmové fajnšmekry to je Rimini

Jestliže vás láká poznávat místa s historií, pak nemůžete na svých toulkách minout starověké město Ariminum, které bylo založeno už roku 268 před naším letopočtem jeho dávnými obyvateli, kterými byli Etruskové

  • Od dob jejich působení se však mnohé změnilo, včetně názvu města. 
  • Dnes přijíždějí návštěvníci do hlavního města regionu Emilia-Romagna, které nese název Rimini
  • Dalo by se říci, že tu každý najde svůj šálek kávy. 

Milovníky historických památek uchvátí monumentální Augustův oblouk (Augustova brána) z bílého mramoru, který je nejstarším svého druhu z dob starověkého Říma. Samotní Italové ho považují za natolik významný, že ho hrdě umístili i do znaku města Rimini. Každý, kdo chtěl do města vstoupit, musel touto branou projít. 

Co by nás čekalo za branou tenkrát, už se asi nedozvíme, ale dnes se před vámi rozprostřou malebné parky, za nimiž už čeká mořské pobřeží. My to ale vezmeme tak trochu oklikou a k moři se dostaneme přes náměstí Piazza Cavour. Rozhodně stojí za pozornost. Čekají tu na vás pouliční umělci a pravidelně se tu konají rybí trhy.

Slavná filmová místa na dosah ruky

Pokud jste milovníky stříbrného plátna, pak na vás to pravé teprve čeká. Na Via Gambalunga můžete bádat ve filmovém archivu, kde se dozvíte vše o slavném režisérovi Federicu Fellinim. 

  • Místní jsou na svého rodáka natolik hrdi, že mu zde zřídili i muzeum. 
  • Stopy po tomto slavném umělci jsou tu vidět doslova na každém kroku. 

Navštívit můžete například kino Fulgor, které je spjato se slavným filmem Darmošlapové. 

  • V něm dostala svou příležitost roku 1953 i naše prvorepubliková hvězda Lída Baarová. 

A až budete unaveni, pak se nechte rozmazlovat ve vznešeně vyhlížejícím hotelu Grand, který je nedaleko parku Federica Felliniho

  • Je vám hotel nějak povědomý? 
  • Pak jste skutečným znalcem Felliniho filmů.