Římské Koloseum

koloseum

Římské Koloseum bývalo pro 70 tisíc lidí a spadá pod nejnákladnější stavby Itálie.

Jestliže jste někdy navštívili Itálii, pak jste možná s největší pravděpodobností na vlastní oči viděli Římské Koloseum. Jde o nádhernou stavbu, která ročně láká nemálo turistů a není se čemu divit. Státy se v posledních letech navštěvují převážně kvůli památkám. Konec konců by se v jednoduchosti dalo říct, že je moře jako moře. Nebudeme-li počítat barvu, čistotu či teplotu. Co se týče staveb a poznávání měst ve státech, to už se přece jenom výrazně liší. Co si budeme povídat, Římské Koloseum je jenom jedno a my se dnes podíváme na zajímavosti této stavby.

Římské Koloseum aneb neuvěřitelná stavba

Ještě před tím, než vám povíme pár zajímavostí o této stavbě, rádi bychom vám sdělili, že hodnota této památky nelze vyčíslit. Z pohledu krásy a historie jde o opravdový unikát. Pokud jste si mysleli, že Římské Koloseum je kulatého tvaru, žili jste celou dobu v omylu. Jeho skutečný tvar je totiž ovál. Co vás možná překvapí je doba stavby. Římské Koloseum bylo postaveno během pouhých osmi let od doby, kdy se poprvé na těchto místech začalo stavět. V minulosti byl tento čas považován za jeden z nejrychlejších vzhledem k tomu, jak konečná stavba vypadala.

Další fakta o Koloseu

Mnohé z vás bude jistě zajímat celková kapacita Římského Kolosea. Je pochopitelné, že tato otázka vzbuzuje v lidech obrovskou zvědavost. Pro přesná čísla budete muset více zapojit hledanost, ale odhadem šlo zhruba o 65 až 70 tisíc lidí. Tato stavba v dávných dobách sloužila pro různé účely, které v dnešní době nelze přesně určit. Ví se pouze to, že mezi ně patřili obytné paláce, pevnosti nebo například skladiště.

Na závěr to nejlepší

Podobně jako otázka, kolik lidí dokáže vlézt na tuto překrásnou stavbu, vás možná bude zajímat, jak je to s její nákladností. S jistotou lze říct, že Římské Koloseum patří mezi nejnákladnější stavby Itálie. Ročně stavba spolyká přes 100 milionů eur na její údržbu.