Turecko od pláží až po městská tržiště

turecko

Turecko je sen několika Čechů. Ti, kteří se sem každým rokem vypravují si následně tuto destinaci velice chválí. Kdo by také nechtěl navštívit kousek exotiky, která se v Turecku ukrývá? Pokud i vy nad tímto státem uvažujete, měli byste si přečíst tento článek. Mnoho lidí totiž z dovolené v Turecku upustí a většinou za to mohou informace, kterých není nikdy dost. Je pochopitelné, že zájezd do Turecka bude náročnější než například do Chorvatska. Pokud se ovšem připravíte, nemáte se čeho bát.

Pravidla islámu

Dalším důvodem, proč mají čeští turisté strach z letu do Turecka je jejich náklonost k islámu. I přes to, že jsou Turci k cizincům velice tolerantní, musíte dbát základních pravidel. Bez nich byste se totiž mohli během krátké doby dostat do problémů. Řeč je převážně o oblečení. Jestliže tedy nejste zrovna na pláži, měli byste se více oblékat. To platí dvojnásobně u žen, které by do města chtěli vyjít pouze v lehkém oblečení. 

Trhy jsou tady téměř všude

Chtěli jste si vyzkoušet smlouvání cen s různými obchodníky? Pak jsou pro vás vhodná turecká tržiště, která jsou právě o tom, abyste co nejvíce smlouvali. Ne každý se tady bude cítit příjemně, protože z České republiky jsme zvykli, že ceny jsou předem dané. Pokud ovšem v Turecku nebudete smlouvat, mohou se na vás obchodníci tzv. urazit. Nebojte se tedy do toho jít s plným nasazením. Ceny se pak různých dekorací mohou pohybovat velmi nízko.

Pláže jsou překrásné a nabízí čisté moře

Celé Turecko nabízí neskutečně nádherné pláže s čistým mořem. Tyto místa mimo jiné také zdobí krásná příroda. V případě, že se moře dostatečně nabažíte, vydejte se na procházku po pláži či blízkém okolí. Koupat se v Turecku můžete od třetího měsíce až do jedenáctého. To je v těchto oblastech nádherní a teplé počasí. Hotely nabízí různé atrakce pro malé i velké. Vaše děti se zabaví například u tobogánů a aquaparků.