Turistická místa Řecka, vyrazte za dobrodružstvím

řecko

Nebaví vás neustále vysedávat u moře a patříte mezi lidi, kteří mají rádi přírodu a trochu akčnější život? Pak vám nic nebrání v tom, vyjít se na turistická místa, která máte možnost navštívit po celý rok. Pokud jste v Řecku zrovna v době, kdy jsou tady nejvyšší teploty, vezměte si s sebou pro jistotu větší množství pití.

Nejlépe vám žízeň zažene čistá voda, kterou je možné v Řecku pořídit téměř na každém rohu. Těšíte se na to, až se budete procházet po Řeckých turistických místech? Jestliže ano, přečtěte si tento článek až do konce.

Turistická místa v Řecku

Prvním místem pro vaši turistickou návštěvu je Chelmos, který se nachází v blízkosti města Kalavryty. V případě, že jste si v Řecku zapůjčili auto a nejste příliš daleko od tohoto místa, určitě není nad čím přemýšlet. Nejvyšší vrchol dosahuje čísel až 2 355 m n. m. a nejdelší túra vám zabere zhruba 5 hodin čistého času. Jde pouze o orientační čas, záležet bude na tom, zda jste sportovci nebo nadšení začátečníci. Dále pak závisí i na počtu dětí, které nebudou tuto trasu zvládat.

Olymp aneb Řecké lákadlo turistů

Dalším místem, které patří mezi ty známější je Olymp. Tento bod ročně láká nemálo turistů, a to včetně těch z České republiky. Pokud jste navštívili Soluň, pak vás cesta na Olymp příliš nezdrží, protože se nachází v přepočtu asi 90 až 110 km. Jde o bod, který patří nejenom mezi ty známější, ale zároveň i mezi nejobtížnější. Právě z tohoto důvodu byste vážně měli popřemýšlet o tom, zda je toto místo vhodné i pro malé děti. Jestliže jste ale na výletě jako parta, nebrání vám nic v cestě, vydat se na dlouhý a zajímavý výlet. Nedáte-li to najednou, je možnost se na Olympu ubytovat.

Posledním místem je Verno

Verno je možné spatřit na hranici společně s Makedonií, takže jej uvítá více lidí, kteří se chystají z Řecka odcestovat. Udělejte si poslední výletový den v turistickém duchu a vyrazte na nejvyšší vrchol s názvem Vitsi. Ten se nachází přibližně 2128 m n. m.