Z Milána k moři

Sestri Levante

Nedávno jsem popsal cestu z Říma k moři na MHD jízdenku. Jasně, Řím je kousek od moře. Ale Milán? Díky rychlovlakům to není problém.

Pokud jste vyrazili do Milána na nákupy, nebo plánujete cestu, můžete to spojit třeba na den, dva u moře. Rychlovlaky zajistí, že za 2-3 hodiny budete na krásné pláži u moře.

Pobyty s Invia v Římě a okolí:

Kam k moři z Milána?

Nabízí se Sestri Levante, za 2 a půl hodiny můžete být v Sestri Levante. Město ležící na pobřeží Ligurského moře je součástí Italské riviéry.

Sestri Levante má pěkné pláže
Sestri Levante má pěkné pláže

Jezero Como – pokud chcete koupání, ale nemusí to být za každou cenu moře, navštivte jezero Como. Jezero lemované horami nabízí krásnou podívanou. Nejvyšší vrchol v okolí je Monte Legnone – 2609 metrů. Nejen jezero s plážemi, ale také pěkné historické městečko stojí za to navštívit.

Como jezero – jen chvilku od Milána

Hodina a 15 minut a jste u jezera! Navíc 4.8 eur aktuální cena jízdenky. To se přímo nabízí!

Camogli – 10 – 25 eur a 2 a půl hodiny cesty

Camogli a pláž v srdci města obklopená domečky

Tip na vlaky v Itálii

Vydat se můžete samozřejmě i jinam, vlakem můžete projezdit celou Itálii. U rychlovlaků doporučím u delších tratí kupovat online jízdenky s velkým předstihem. Pro představu trasa Miláno – Řím je třeba za 90 eur, pokud ale zvolím hledání 2 měsíce předem, jsem na poloviční částce i lehce nižší.

Můžete se vydat například do Benátek – 2 hodiny cesty. V Benátkách se můžete koupat na ostrově Lido. Vlaky můžete využít i když máte zajištěnou dovolenou nebo ubytování a klidně si udělat jen denní výlet.

U rychlovlaků je plně dostačující základní druhá třída. Občerstvit se můžete v jídelním voze, kde můžete pořídit samozřejmě i italské espresso 🙂

Vlaky můžete vyhledávat například na stránkách trenitalia.com