Francie je státem plným překvapení

Francie

Francie patří mezi jeden z nejnavštěvovanějších států zahraničních turistů. Tento fakt vás možná zaskočí především z důvodu, že jste od svých přátel nikdy neslyšeli, že by navštívili Francii. Odkud tedy jezdí všichni ti turisté do Francie? Svým způsobem by se dalo říct, že z celého světa. Zajímá vás, co je ve Francii k vidění, že ji navštěvuje ročně několik desítek milionů obyvatel z cizích států?

Jednoduše řečeno chtějí tento nádherný stát poznat. Největší zájem je bezesporu o poznávací zájezdy a není se čemu divit, ve Francii je spousta známých památek. Pojďme se podívat na hlavní z nich a povědět si tak krátké informace v kostce.

Začínáme v sladké Francii

Článek je zaměřený pro lidi, kteří se zabývají turistikou nebo mají rádi chození po památkách. Baví vás hory? Pak by vás mohla zajímat informace, že se ve Francii nachází nejvyšší hora jménem Mont Blanc. Její vrchol měří bezmála 4809 metrů a je zařazena do nejvyšších hor Evropy.

Turisté, kteří zavítají do Francie většinou rovnou míří do hlavního města. Tím je Paříž, též přezdívaná jako město lásky a naděje. Romantické večeře, poznávací zájezdy, turistika a mnoho dalšího je důvodem, proč si z celé Evropy vybrat právě tento bod.

Francie je státem plným překvapení

Největším lákadlem Francouzského státu je Eiffelova věž. Ta byla postavena v 19. století a dodnes je možné ji spatřit na vlastní oči. Stavba byla vyráběna z pevné oceli a její vzhled se několikrát zapsal do nejkrásnějších památek Francie. Jestliže vás zajímá seznam světových dědictví UNESCO, je rovněž pro vás Francie tím pravým místem.

Zde se totiž nachází velmi známý palác Versaiiles, který je ve státě považován za symbol monarchie. Obdivovatelé muzeí určitě nezapomněli na Louvre. Pro ty z vás, kteří nevědí, o co jde, rádi vysvětlíme. Louvre je největší muzeum na světě a díky své velikosti dokáže svým příznivcům nabídnout přes 35 tisíc exponátů. Největší pozornost je ale věnována Moně Lise, jejichž obraz je v této budově k vidění.