Národní park Krka je nádherným místem v Chorvatsku

Krka Chorvatsko

Pokud už vás nebaví opakující se stereotypní dovolené v Chorvatsku a chtěli byste vyzkoušet něco nového, nemusíte okamžitě měnit destinaci. Chorvatsko je nádherný stát, tak proč jej nenavštívit znovu?

Tentokrát však na úplně jiné místo, které nebývá příliš navštěvované českými turisty. Samozřejmě zde potkáte mnoho stejně mluvících obyvatel, ale na rozdíl od jiných míst to nebude tak děsivé. Je výhodou sem tam s někým pokecat, ale někdy už chcete mít své vlastní soukromí a konec konců poznat i jiné části Chorvatska. Řeč je o národním parku Krka, což je místo, které vám v krátkém okamžiku vyrazí dech.

Národní park Krka je pro Čechy dostupný

Přesně tak, nemusíte se bát, že by zde bylo dražší cestovné nebo celkový život. Národní park Krka je dostupný i pro české turisty a nabízí nespočetné množství zážitků. Svým způsobem by se to dalo označit za místo, které byste rádi navštěvovali klidně každým rokem.

Čeká tu na vás vodopád, peřeje a kaskády. Rozhodně si s sebou nesmíte zapomenout plavky, protože krása vodopádů vás jistě pohltí na tolik, že budete chtít stát pod nimi. Jestliže milujete výlety na lodi, tak i pro vás se tady najde vynikající zábava. Pomocí ní se totiž můžete dostat ke klášteru nebo muzeu, které následně můžete navštívit.

Na co v národním parku Krka nesmíte zapomenout?

Kromě výletu na lodi a návštěvě muzea nesmíte zapomenout na spoustu dalších věcí, které národní park Krka nabízí. Úplně nejznámější částí je vodopád Skradinki buk. Ten vás jistě ze všech možných atrakcí neboli zábavy uchvátí nejvíce. Zvlášť turisty, kteří mají rádi přírodu, do které voda bezesporu patří. Dalším skvělým místem je Rošský vodopád.

Ano, jedná se o další přírodní vodopád. Těch je tady několik, ale nebojte se, nemusíte je navštívit všechny. Zaměřte se pouze na ty doporučované. Pokud tedy stihnete tyto dva vodopády, muzeum a projížďku lodi, bude to vaše dovolená snů.

Keep Scrolling