Portugalský národní park, horské túry i muzeum

Portugalsko

Portugalsko je malý stát ležící v Evropě vedle Španělska. Ačkoliv nemá vysoký počet obyvatel, je zde možné vidět překrásné památky díky kterým si svůj pobyt v této destinaci rozhodně užijete. V první řadě je důležité znát pár základních zajímavostí, které Portugalsko alespoň z malé části proslavilo. V Portugalsku můžete navštívit nejdelší most Evropy, který je postaven v Lisabonu. Jeho délka dosahuje 17 kilometrů, takže vám jistě chvíli potrvá, než jej přejedete od začátku do konce. Mimo jiné je to destinace známá svou výrobou korku. V neposlední řadě je zde obrovský výběr ryb a mořských plodů. Jídlo se tedy v žádném případě nemusíte obávat.

Zajímavosti Portugalska začínají u památek

O prvním místu nemůžeme úplně říct, že se považuje za památku. Jde spíše o národní park, který nese název Ria Formosa. Národní park nabízí svým turistům plno skvělých zážitků, začínajících u ostrůvku a konče u nádherné přírody se zvířaty. Milujete architekturu? Neopouštějte národní park Ria Formosa bez návštěvy významných staveb.

Turistika pro malé i velké nadšence

Kdo by nemiloval hory? Příroda je sama o sobě tím největším lékem, ať už jste smutní nebo trpíte nedostatkem pohybu. Portugalsko v sobě ukrývá hory pro náročné i začínající milovníky hor. Vyrazte si s přáteli na výšlap a zažijte nečekaná dobrodružství, na která budete rádi vzpomínat. Nejvyšší hory lze spatřit v národním parku Serra de Estrella.

Něco z kategorie muzeí

Nacional Soarec dos Reis, tak zní název jednoho z Portugalských muzeí, které máte možnost navštívit během svého pohybu. K vidění je v muzeu jak stará doba, tak i ta novější, takže se zde obdivovatelé muzeí nebudou za žádné situace nudit. Jak si jistě můžete všimnout, Portugalsko má co nabídnout každému turistovi, který se sem rozhodne odcestovat na nějaký čas. Nemusíte se tedy bát, že byste se po pár dnech v Portugalsku nudili.